DM service logo

Najwyższa jakość

Konkurencyjne ceny

Sprawny montaż na terenie Polski i za granicą

hale magazynowe stalowe

To doskonała alternatywa do tradycyjnych, murowanych przestrzeni magazynowych – są dużo tańsze przy znacznie krótszych terminach realizacji. Korzystają z nich specjaliści z wielu różnych branż, przez co często zmieniają one przeznaczenie.

Dzięki lekkiej konstrukcji, wprowadzanie zmian, modyfikacji czy przeprowadzenie modernizacji jest znacznie prostsze – oraz tańsze. A z naszym systemem, wiedzą oraz doświadczeniem, cały proces przebiega jeszcze sprawniej.

Hale magazynowe stalowe dostępne są w dwóch wersjach:

Hala bez dodatkowej izolacji, najczęściej wykorzystywana w miejscach, gdzie składowany towar nie musi być przechowywany w konkretnej temperaturze.

Ciepłe, czyli izolowane, gdzie wyższa wydajność energetyczna oraz kontrola temperatury mają większe znaczenie dla składowanych towarów.

▮ minimalizm w dobrej cenie

Wiaty magazynowe stalowe

Wiata to proste, wytrzymałe i stosunkowo tanie rozwiązanie, stanowiące idealną alternatywę dla większych konstrukcji – takich jak hale stalowe. Część z nich może powstać nawet bez pozwolenia na budowę, w zależności od konkretnych warunków oraz powierzchni.
Taka tzw. hala bez ścian to idealne rozwiązanie do przechowywania maszyn, dostępne w różnych konfiguracjach:
• Otwarta, czyli bez ścian;
• Półotwarta, czyli trzyścianowa.

Zobacz również: wiata rolnicza

▮ rodzaje konstrukcji magazynowych

Hala a wiata magazynowa

Choć często błędnie używane zamiennie, to dwa różne typy konstrukcji.

Jednym z wielu rodzajów konstrukcji w naszej ofercie jest również wiata magazynowa – doskonałe rozwiązanie do składowania różnego rodzaju materiałów sypkich i rolniczych oraz maszyn, które sprawdzi się nawet przy dużych gabarytach i trudnych warunkach atmosferycznych.

Dzięki lekkiej, lecz wytrzymałej konstrukcji to najczęstszy wybór przy magazynach półotwartych, gdzie kontrola temperatury nie jest kwestią pierwszorzędną. Wiata, jako forma półotwarta, składa się maksymalnie z 3 ścian, ale równie dobrze może być po prostu zadaszeniem wspartym na słupach.

Z tego też względu jest bardzo wszechstronna i nadaje się do zastosowania ogólnego, często wykorzystywana jako prowizoryczna przestrzeń magazynowa do przechowywania towarów sezonowych. Co nie oznacza, że nie sprawdzi się przy użytku całorocznym.

Hala magazynowa to bardziej skomplikowana konstrukcja ze szkieletem, ścianami oraz pełnym zadaszeniem. Hale to rozwiązanie bardzo często stosowane w logistyce i spedycji, magazynowaniu, czy rolnictwie ze względu na ich wszechstronność oraz trwałość konstrukcji.

Alternatywą dla tradycyjnej stalowej hali magazynowej jest hala pneumatyczna, która również świetnie spełnia funkcję magazynowania.

Zarówno nasze wiaty, jak i oraz hale magazynowe powstają z wykorzystaniem wyłącznie wysokiej jakości, klasowej stali typu S355.
Jest to specjalny rodzaj stali konstrukcyjnej węglowo-manganowej o dobrym stopniu ciągliwości. To dzięki niej nasze realizacje są tak wytrzymałe i stoją na tak wysokim poziomie.

Twoja hala/wiata magazynowa

Jak wygląda proces?

Bez Twojej wizji, projekt nie doszedłby do skutku – to właśnie dlatego zawsze zaczynamy od szczegółowej konsultacji. Nasz sprawdzony proces dzieli się na dwie główne części:

etap 1/2

planowanie i projektowanie

Zanim przejdziemy do projektowania, wszystko zaczyna się od pierwszej rozmowy. To właśnie wtedy zbieramy wstępne ustalenia, takie jak szacunkowa wielkość projektu, jego przeznaczenie i usytuowanie. W razie potrzeby pojawiają się pierwsze rekomendacje i sugestie dotyczące np. doboru konkretnych materiałów.

Nastepny krok to zebranie niezbędnej dokumentacji – map do celów projektowych, informacji na temat geologii gruntu, a także planu zagospodarowania przestrzennego. Po ich otrzymaniu, możemy przejść do konkretów – wstępnej wyceny oraz planu. Wtedy też sporządzamy i podpisujemy umowę.

W końcu czas na fazę projektową, którą zajmuje się projektant techniczny. Jak projekt jest już gotowy trafia on do klienta, a następnie do architekta. Architekt zajmuje się adaptacją projektu i przekazuje go do urzędu. Ten proces trwa mniej więcej 4 tygodnie.

etap 2/2

produkcja i montaż

Zanim przystąpimy do pracy, konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża i fundamentów.

Następny krok to przygotowanie materiałów – przekazujemy je do cynkowni, gdzie dzięki specjalnej obróbce zwiększana jest ich odporność na korozję. Ten etap może trwać około 7-8 tygodni.

Po odpowiednim przygotowaniu materiałów i podłoża, przystępujemy do montażu, który trwa zazwyczaj mniej więcej 3 tygodnie. Oczywiście, dużo zależy od rodzaju i gabarytów projektu.

Wreszcie czas na odbiór inwestycji, najczęściej przez kierownika budowy.

jak długo trwa ten proces?

Projektowanie: do 4 tygodni

Produkcja: 7 – 8 tygodni

Montaż: 3 tygodnie (zależy od rozmiarów hali)

Całość: 9 – 14 tygodni, jednak jest to przybliżony czas realizacji projektu. Zależy on od wielu czynników, w dużej mierze od rozmiaru konstrukcji.

▮ pewna inwestycja

Zaufaj specjalistom

Jako specjaliści w projektowaniu oraz budowaniu różnego typu konstrukcji stalowych, w tym wiat i hal magazynowych, jesteśmy w stanie zapewnić doskonały produkt końcowy przy krótkim czasie realizacji oraz – konkurencyjnej cenie.

Jako jedna z nielicznych firm w Polsce, sami przygotowujemy nasze materiały, dzięki czemu mamy pełną kontrolę nad całym procesem, a także ich jakością.

▮ Dlaczego hale stalowe DM service

Zleć budowę hali lub wiaty magazynowej specjalistom

Sama prefabrykacja to dość złożony proces, w związku z czym niewiele firm specjalizuje się w tej dziedzinie i oferuje tego typu usługi. Dzięki sprawdzonemu procesowi, wiedzy i doświadczeniu w branży oraz wykwalifikowanej kadrze potrafimy sprostać nawet najbardziej skomplikowanym projektom, takim jak hala stalowa czy tzw. hala bez ścian – wiata stalowa.

Szybkie zmiany, rozbudowa, modernizacja i szeroki wybór układu.

Nasze konstrukcje stalowe wykorzystują najwyższej jakości stal S355. Każdy projekt odznacza się wysoką wytrzymałością, niezależnie od przeznaczenia i warunków pogodowych.

To dzięki niemu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom każdego klienta.

Współpracujemy wyłącznie z liderami w branży pokryć ściennych oraz dachowych.

Budujemy hale na miarę dzisiejszych czasów, nie tylko pod względem jakości.

Szukasz sprawdzonego producenta konstrukcji stalowych?

Skontaktuj się z nami.

(+48) 693 554 783

DM service logo

napisz do nas

Gdzie nas znajdziesz

Bobrowiczki 12E
76-100 Sławno

Kontakt

biuro@dmservice.com.pl
(+48) 693 554 783