DM service logo

Najwyższa jakość

Konkurencyjne ceny

Sprawny montaż na terenie Polski i za granicą

hala pneumatyczna

Hala pneumatyczna kojarzona głównie jest z niewielkimi kortami tenisowymi i orlikami, jednak prawda jest taka, że coraz chętniej siegają po nią właściciele magazynów, warsztatów i myjni samochodowych, a także zakładów usługowych.

Wykorzystują prawdziwie nowoczesną i innowacyjną technologię, wprowadzając zupełnie nowy wymiar do tradycyjnej koncepcji hal magazynowych i nie tylko.
Hala tego typu pozbawiona jest dużo cięższej i dość kosztownej konstrukcji nośnej – stalowej czy też murowanej.

Sam dach składa się z podwójnej warstwy plandeki. Odznacza się przy tym wysoką wytrzymałością – oczywiście nie taką jak hale magazynowe stalowe czy te, wykonane z aluminium.

Reszta konstrukcji dostępna jest dwóch wersjach:
Ciężka – wykonana w całości ze stali typu S355
Lekka – konstrukcja stalowo-aluminiowa

To nowoczesne rozwiązanie, które może sprawdzić się w zaskakująco wielu sytuacjach – od magazynowania, po produkcję, sport i rekreację, aż po sezonowe wydarzenia.

▮ innowacja i wytrzymałość

Jak to działa

Zasada działania jest dość prosta – cała konstrukcja dachu jest mobilna i elastyczna, podtrzymywana bez żadnych struktur za pomocą wtłaczanego ciepłego powietrza, tworząc przy tym pewnego rodzaju poduszkę powietrzną.

Dach utrzymywany jest w górze w stabilnej pozycji – na tyle stabilnej, że jest w stanie poradzić sobie z różnymi warunkami pogodowymi, nawet opadami śniegu. Wszystko to dzięki wydajnemu systemowi nadmuchu, oraz, oczywiście, lekkiej konstrukcji.

Ponadto, zapewnia on doskonałą termoizolację, zatrzymując powietrze wewnątrz sali. Przy odpowiednio dobranym ogrzewaniu, niskie temperatury nie będą problemem nawet przy najsroższej zimie.

Warto pamiętać, że oba rozwiązania nadają się na każdą porę roku i odznaczają się wysoką wytrzymałością.

▮ zalety hal pneumatycznych

Dlaczego hala pneumatyczna to idealne rozwiązanie?

Specjalizujemy się w projektowaniu i produkcji hal pneumatycznych. To rozwiązanie cieszy się coraz większym uznaniem i popularnością, przede wszystkim ze względu na jego wszechstronność. Pozwala to na dostosowanie konstrukcji do własnych celów i potrzeb – zarówno jako tymczasowe zadaszenie czy też stały obiekt.

Ze względu na brak osobnej konstrukcji dachowej i dużej ilości cięższych materiałów stalowych, postawienie hali pneumatycznej zajmuje zdecydowanie mniej czasu. To samo tyczy się jej demontażu. To jeden z wielu powodów, dla których przedsiębiorcy tak chętnie sięgają po nie do użytku sezonowego lub tymczasowego.

Czy wiesz, że hala pneumatyczna nie wymaga pozwolenia na budowę? Ze względu na brak dużo droższej stalowej konstrukcji dachowej sam projekt jest również znacznie tańszy – przy niższym opodatkowaniu.

Cała konstrukcja jest wyjątkowo lekka, przez co bez problemu można przewozić ją w różne miejsca, a przy szybko zmieniających się warunkach i potrzebach biznesowych – jest to na wagę złota.

Wbrew pozorom tego typu hale są bardzo wytrzymałe, co może dziwić przy tak lekkiej konstrukcji. Dobrze radzą sobie nawet w trudnych warunkach pogodowych, zapewniając podobną stabilność co konstrukcje ze stali, przy znacznie mniejszej wadze.

Świetnie sprawdzi się przy obiektach sportowych, boiskach oraz kortach tenisowych, dzięki czemu mogą być otwarte dla swoich klientów przez cały rok. Równie dobrze może służyć jako tymczasowa przestrzeń magazynowa, a nawet przemysłowa. Ich ogromną zaletą jest to, że można je błyskawicznie dostosować do różnych potrzeb – nawet tymczasowych.

Proces budowy projektu

Zdajemy sobie sprawę z tego, że podstawą każdego projektu jest dogłębne zrozumienie wizji i potrzeb klienta – czyli Ciebie, dlatego każdy projekt zaczynamy od szczegółowej analizy i konsultacji. Nasz sprawdzony proces składa się z dwóch głównych etapów.

etap 1/2

planowanie i projektowanie

Przy pierwszej rozmowie przyjmujemy wstępne informacje na temat projektu (wielkość, przeznaczenie, potrzeby). Służymy pomocą i odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące dalszej współpracy czy też samej konstrukcji.

Mimo że w większości przypadków pozwolenie na budowę nie jest wymagane, nadal konieczne jest skompletowanie niezbędnej dokumentacji. Na jej podstawie dokonujemy wstępnej wyceny i opracowujemy dalszy plan. Na tym etapie podpisujemy też umowę i oficjalnie zaczynamy naszą współpracę.

Przechodzimy do przygotowania projektu, czym zajmuje się projektant techniczny. Po jego opracowaniu trafia do klienta. Jeśli wszystko jest w porządku przesyłamy projekt architektowi, który po adaptacji przekazuje go do urzędu.

etap 2/2

produkcja i montaż

Każdy projekt zaczyna się od przygotowania terenu – DM service świadczy również usługi związane z doradztwem technicznym dotyczącym podłoża.

Potem przechodzimy do przygotowania materiałów. W zależności od typu konstrukcji i wybranych materiałów, poddajemy je dodatkowej obróbce mającej na celu ich wzmocnienie.

jak długo trwa ten proces?

Warto zwrócić uwagę na to, że cały proces realizacji jest znacznie krótszy niż w przypadku tradycyjnych hal.

Trwa on od 7 do 11 tygodni, w zależności od różnych czynników.

▮ Dlaczego hale stalowe DM service

Zleć budowę hali pneumatycznej specjalistom

Sama prefabrykacja to dość złożony proces, w związku z czym niewiele firm specjalizuje się w tej dziedzinie i oferuje tego typu usługi. Dzięki sprawdzonemu procesowi, wiedzy i doświadczeniu w branży oraz wykwalifikowanej kadrze potrafimy sprostać nawet najbardziej skomplikowanym projektom.

Szybkie zmiany, rozbudowa, modernizacja i szeroki wybór układu.

Nasze konstrukcje stalowe wykorzystują najwyższej jakości stal S355. Każda konstrukcja odznacza się wysoką wytrzymałością, niezależnie od jej przeznaczenia i warunków pogodowych.

To dzięki niemu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom każdego klienta.

Współpracujemy wyłącznie z liderami w branży pokryć ściennych oraz dachowych.

Budujemy hale na miarę dzisiejszych czasów, nie tylko pod względem jakości

Szukasz sprawdzonego producenta konstrukcji stalowych?

Skontaktuj się z nami.

(+48) 693 554 783

DM service logo

napisz do nas

Gdzie nas znajdziesz

Bobrowiczki 12E
76-100 Sławno

Kontakt

biuro@dmservice.com.pl
(+48) 693 554 783