Najwyższa jakość
Konkurencyjne ceny
Sprawny montaż na terenie Polski i za granicą
Projektowanie i budowa hal to nasza specjalność. Hala stalowa to stosunkowo proste, a jednocześnie wyjątkowo wszechstronne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi w różnych warunkach i wariantach. Cieszą się sporą popularnością i nic dziwnego – przy dobrym wykonaniu służą latami, a sam proces dostosowania czy też zmiany przeznaczenia nie jest niczym skomplikowanym.
W dużym uproszczeniu, hala składa się ze szkieletu, a zewnętrzne ściany i pokrycie dachowe nadają jej kształt, oddzielając powierzchnie użytkową, oraz zapewniając należytą ochronę przed warunkami pogodowymi.
Cechuje je prostota i funkcjonalność – właśnie dlatego firmy z różnych branż tak chętnie po nie sięgają. Mogą być wykorzystywane jako przestrzeń:
▮ rodzaje hal stalowych
Oba określenia odnoszą się do sposobu izolacji termicznej, która ma bezpośredni wpływ na wydajność energetyczną konstrukcji. Z tego względu, warto pamiętać, że w niektórych halach będzie ona najzwyczajniej w świecie niezbędna.
Mowa tu oczywiście o pomieszczeniach, w których kontrola temperatury gra kluczową rolę, takich jak magazyny, przestrzenie biurowe, czy też hale produkcyjne, przemysłowe i warsztatowe. W takich przypadkach ściany izolowane są płytą warstwową o grubości od 60 mm do 145 mm.
Analogicznie – są to przestrzenie, w których kontrola temperatury nie ma aż takiego znaczenia. Konstrukcje te składają się z blachy trapezowej na ścianach oraz dachu wykonanego z plandeki. Doskonałe rozwiązanie dla magazynu hurtowni budowlanej lub przechowywania maszyn rolniczych (wiata rolnicza).
Warto pamiętać, że oba rozwiązania nadają się na każdą porę roku i odznaczają się wysoką wytrzymałością.
▮ zalety hal stalowych
Hale stalowe dają ogromne możliwości. Trudno o bardziej wszechstronny i wielofunkcyjny obiekt.
Są lekkie, a jednocześnie wyjątkowo wytrzymałe i odporne na obciążenia dynamiczne, statyczne oraz tzw. zmienne, czyli śnieg, wiatr czy temperaturę. Oznacza to, że rozbudowa, modernizacja bądź zmiana przeznaczenia zazwyczaj nie wymagają stawiania zupełnie nowej konstrukcji od zera, a jedynie sprawne wprowadzenie zmian i poprawek.
Mowa tu oczywiście o pomieszczeniach, w których kontrola temperatury gra kluczową rolę, takich jak przestrzenie biurowe, czy też hale produkcyjne, przemysłowe, warsztatowe, lub hale magazynowe stalowe. W takich przypadkach ściany izolowane są płytą warstwową o grubości od 60 mm do 145 mm.
Sam proces budowy jest stosunkowo szybki, szczególnie w porównaniu do podobnych konstrukcji stalowych z wykorzystaniem cięższych materiałów (jak żelbet). To idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie swój czas i chcą jak najszybciej rozpocząć bądź wznowić działalność.
Nasze hale projektujemy z myślą o dostosowaniu do indywidualnych potrzeb klienta – oczywiście z pewnymi ograniczeniami. Przy halach bezpodporowych to 27 metrów szerokości, natomiast przy większych projektach konieczne jest zastosowanie podpór – najczęściej w formie słupa umieszczonego wewnątrz hali. W tym przypadku, jesteśmy w stanie zbudować konstrukcję o szerokości aż 41 metrów. Nawy, bryła, bramy, okna, drzwi czy elewacja dachowa (od 80 mm do 145 cm) – wszystko zgodnie z preferencjami klienta.
Jedną z możliwości, jakie niosą nasze hale stalowe, jest również hala pneumatyczna.
Duża swoboda w doborze układu konstrukcyjnego przekłada się na wszechstronność w jeszcze jednym kontekście, mianowicie przeznaczenia konstrukcji. Mogą z powodzeniem służyć jako przestrzeń handlowo-usługowa, produkcyjna, rolnicza, a nawet biurowa. Niektóre z nich wymagają izolacji – w tych przypadkach korzystamy z płyt warstwowych o grubości od 60mm do 145 mm dla optymalnej ochrony. Dzięki temu nasi klienci mogą z łatwością dostosować przestrzeń do własnych potrzeb i wymagań branżowych.
Zaczynamy od standardowej konsultacji, podczas której zbieramy ogólne informacje na temat projektu i jego przeznaczenia oraz udzielamy cennych wskazówek.
Wracamy z konkretnymi sugestiami dotyczącymi, między innymi, doboru materiałów i sugerowanym planem działania.
Aby jak najszybciej przejść do realizacji projektu, potrzebujemy map do celów projektowych, planu zagospodarowania przestrzennego oraz informacji na temat geologii gruntu. Dopiero po ich otrzymaniu i wstępnej analizie jesteśmy w stanie przedstawić pomysł i początkową wycenę.
Na tym etapie podpisywana jest umowa i możemy zacząć działać.
Projektant opracowuje projekt techniczny, a następnie ustalamy konkretne cele projektowe, produkcyjne, montażowe oraz termin przekazania inwestycji. Projekt ten wraca do klienta, potem wędruje do architekta, który zajmuje się adaptacją i przesyła go dalej do urzędu.
Czas na rozpoczęcie prac i odpowiednie przygotowanie fundamentów. W razie potrzeby służymy pomocą; nasza oferta obejmuje również doradztwo techniczne dotyczące podłoża.
Nasze wysokiej klasy materiały produkcyjne trafiają do cynkowni, gdzie poddawane są specjalnemu procesowi, zapewniającemu większą odporność na korozję. Odpowiednie przygotowanie materiałów może trwać od 7 do 8 tygodni.
Na tym etapie przystępujemy do budowy hali, co może zająć do około 3 tygodni, w zależności oczywiście od rozmiaru bryły.
Przeprowadzany prawie zawsze przez kierownika budowy, między innymi ze względu na fakt, że zdecydowana większość konstrukcji wymaga pozwolenia na budowę
Zależy to oczywiście od wielu czynników. Zazwyczaj jest to:
Projektowanie: do 4 tygodni
Produkcja: 7 – 8 tygodni
Montaż: 3 tygodnie (zależy od rozmiarów hali)
Całość: 9 – 14 tygodni
▮ Inwestycja 2w1
Oferujemy także rozwiązania wielofunkcyjne – hale o podwójnym przeznaczeniu, jak na przykład hala stalowa z biurem, czyli idealne połączenie funkcjonalności z wygodą.
Z racji tego, że w tym przypadku łączymy dwie technologie, proces jest nieco bardziej skomplikowany i wymaga większego nakładu pracy – zarówno pod względem projektowym jak i konstrukcyjnym. Dla przykładu, często potrzebne są dwa rodzaje fundamentów, ponieważ pomieszczenia biurowo-socjalne stawia się na fundamentach bezpośrednich.
W razie jakichkolwiek pytań bądź w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji na temat konkretnego projektu, zapraszamy do kontaktu.
▮ Dlaczego hale stalowe DM service
Sama prefabrykacja to dość złożony proces, w związku z czym niewiele firm specjalizuje się w tej dziedzinie i oferuje tego typu usługi. Dzięki sprawdzonemu procesowi, wiedzy i doświadczeniu w branży oraz wykwalifikowanej kadrze potrafimy sprostać nawet najbardziej skomplikowanym projektom.
Szybkie zmiany, rozbudowa, modernizacja i szeroki wybór układu.
Do naszych hal wykorzystujemy najwyższej jakości stal S355. Każdy projekt odznacza się wysoką wytrzymałością, niezależnie od przeznaczenia i warunków pogodowych.
To dzięki niemu jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom każdego klienta.
Współpracujemy wyłącznie z liderami w branży pokryć ściennych oraz dachowych.
Budujemy hale na miarę dzisiejszych czasów, nie tylko pod względem jakości.
Szukasz sprawdzonego producenta konstrukcji stalowych?
Skontaktuj się z nami.
(+48) 693 554 783
napisz do nas
Gdzie nas znajdziesz
Bobrowiczki 12E
76-100 Sławno
Kontakt
dmserwis0@gmail.com
(+48) 693 554 783